COVID-19 Mobil Takip Sistemi (Epidemix)

Standard

Merhaba,

Yakın zamanda hepimizin hayatını etkileyen ve etkilemeye devam eden COVID-19 virüsünün devlet tarafından sayısını takip edebileceğimiz bir websitesi yayına başladı. Bu sayede virüsün ülkemizdeki durumunu web üzerinden takip edebilsekte, bu konuda bir aplikasyon yazmanın bilgiye ulaşmak açısından işlevsel olacağını düşündüm. Ekip arkadaşlarıma fikri açtığımda onların da bu konuda hevesli olduğunu gördüm…

Bizde Huawei’de çalışan 3 heyecanlı arkadaş olarak kolları sıvadık ve “Epidemix” i yazdık. Uygulamanın sadece COVID-19 için değil, diğer salgın hastalıklar hakkında da ilerleyen süreçte takip imkanı sunmasını planladığımız için böyle bir isim seçtik.

Uygulamanın yayınlanması konusunda Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ile görüşmelerimiz devam etmekte, bu aşamada lokal olarak paylaşabileceğimizi belirttiler. İlerleyen süreçte eğer uygun bulurlarsa Huawei App Gallery gibi ortamlardan da uygulamanın direkt indirilmesi mümkün olacak. Bu aşamada henüz beta sürümde olan uygulamamızı aşağıdaki linkten indirip manuel olarak kurabilirsiniz.

Uygulamanın şu an ki özellikleri;

  • Günlük olarak Türkiye’deki hasta/iyileşen/vefat eden kişi bilgisini görüntüleme
  • Hastalığın şu an ki durumu ve geçmiş değerlerine dair 180 ülkenin sayısal bilgilerini görüntüleyebilme ve grafik üzerinde görebilme
  • Belli başlı haber kaynaklarından COVID-19 kapsamında yayınlanan haberleri okuyabilme
  • Türkçe ve ingilizce dil desteği

Uygulamamız herhangi bir ticari kaygı gütmediği için içerisinde reklam bulunmamaktadır. Farklı kaynaklardan indirmek yerine direkt olarak buradan indirmenizi güvenliğiniz sebebiyle tavsiye ederim.

Önerileriniz ve fikirleriniz için epidemix@sezerbozkir.com‘a mail atabilirsiniz.

Uygulamayı şu an indirmek için, aşağıdaki linkten APK dosyasını indirip, yükle demeniz yeterlidir.

Epidemix V0.1 Indir

İndir “Epidemix” epidemix_v0_2.apk – 44 defa indirildi – 5 MB

Print Friendly, PDF & Email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir